Dieta ketogeniczna

Keto Dieta – Źródła Białka W Diecie Ketogenicznej

Przeanalizowaliśmy źródła tłuszczu oraz źródła węglowodanów na diecie ketogenicznej, pora przyjrzeć się bliżej kolejnemu makroskładnikowi – białku. Oto artykuł poświęcony w całości kwestii białka w żywieniu niskowęglowodanowym:

Keto Dieta: Czy Można Spożywać Alkohol?

Bardzo często wśród osób stosujących dietę ketogeniczną pojawia się pytanie czy można spożywać alkohol i jaki ma on wpływ na rezultaty diety… Odpowiedź na to pytanie jest jednocześnie bardzo prosta i bardzo złożona… 🙂

Technicznie alkohol nie jest węglowodanem i nie wyrzuca z ketozy. Jednakże istnieje szereg powodów, dla których należy ograniczać konsumpcję alkoholu, bez względu na stosowany rodzaj diety.

Więcej na ten temat do przeczytania w poniższym artykule:

Uwaga na upojenie alkoholowe podczas diety ketogenicznej

Okazuje się, że w stanie ketozy organizm ma mniejszą tolerancję alkoholu niż na diecie bogatej w węglowodany. Oznacza, to że szybciej się upijamy, a efekty konsumpcji napojów wyskokowych będą znacznie bardziej uciążliwe (znacie kaca giganta…? ;))

Dlatego przy stosowaniu diety ketogenicznej należy spożywać mniejsze dawki alkoholu niż takie, do których byliśmy przyzwyczajeni na diecie wysokowęglowodanowej. Dodatkowo, utrata kontroli charakterystyczna dla stanu upojenia alkoholowego może oznaczać sięganie po przekąski niekoniecznie zgodne z wytycznymi diety ketogenicznej. Dlatego do tematu spożywania alkoholu podczas stosowania diety ketogenicznej (jak zawsze) należy podejść z rozwagą.

Keto Dieta: Jak Ustalić Docelowe Makro Ketogeniczne?

Keto adaptacja za Tobą? To co dalej?
Ano teraz rozpoczyna się prawdziwa zabawa… 😀

Pora wyznaczyć cele dietetyczne! Chcesz schudnąć czy zależy Ci na poprawie zdrowia i samopoczucia? A może Twoim celem jest rozbudowanie tkanki mięśniowej lub wyrównanie hormonów?

Od tych decyzji zależeć będzie bowiem dalszy los Twojej keto diety.

TUTAJ znajduje się treść tylko dla członków Plemienia Modern Cavegirl. Zaloguj się lub dołącz do Plemienia, aby uzyskać dostęp.

Wolisz, żeby ktoś dokonał tej kalkulacji za Ciebie? Dołącz do Plemienia Modern Cavegirl, a otrzymasz do swojej dyspozycji kompleksowy kalkulator kaloryczności i makra na diecie ketogenicznej! 😀

Możesz także skorzystać z gotowych jadłospisów, w pełni zbilansowanych pod kątem kaloryczności oraz proporcji makroskładników

Cele osiągnięte? Czas na dalsze modyfikacje. 🙂