wałek NIE PRZEGAP ŻADNEGO PRZEPISU! wałek
Chcesz dostawać powiadomienie na e-mail gdy pojawi się nowy post?
Obiecuję - żadnych reklam, tylko przepyszne przepisy wprost na Twoją skrzynkę! smile

halloween

Halloween – kontrowersyjny obyczaj

Ja wiem, że niektórzy twierdzą, że to nie nasze rodzime święto, tylko pochodząca ze zdegenerowanej Ameryki niezdrowa fascynacja śmiercią, w dodatku na wskroś przesiąknięta komercjalizmem. Ale to ma w sobie tyle uroku, że nie mogę odmówić sobie wzięcia w tym udziału… 🙂 Poza tym obrządki te nie są tak odległe kulturowo, jak by się mogło wydawać. Czy dużo różnią się od naszych poczciwych dziadów, zwanych właśnie słowiańskim Halloween…? Prawda jest taka, że ludzie lubią mroczne klimaty i lubią się bać. Przynajmniej niektórzy. Stąd na przykład niezwykła popularność horrorów. Ja osobiście nie lubię się bać, ale lubię strach przekuwać w zabawę. A w Halloween dokładnie o to chodzi. Żeby dobrze się bawić używając przy tym symboli utożsamiających najskrytsze obawy ludzkości. Stąd te wszystkie pająki, nietoperze, duchy i wiedźmy. Chyba zgodzicie się ze mną, że jest to na swój specyficzny sposób urocze…?

Dynia – symbol Halloween

Poza tym każdy powód do świętowania, a tym samym do przygotowywania keto słodkości jest dobry. 😛 Zwłaszcza jeśli zawierają w sobie duże ilości dyni… 😀 Sposobów na przemycenie tu i ówdzie motywów Halloween’owych to już nie jest większy problem. Wystarczy pajęczyna z czekolady na wierzchu ciasta lub ciastka w kształcie nietoperza czy czarownicy na miotle i już robi się mrocznie:

Na halloweenowej imprezie sprawdzą się zresztą wszelkie przepisy zawierające w sobie dynię. To przecież symbol tego święta:

Halloween w wersji keto

Jedynym ograniczeniem w tej kwestii jest nasza wyobraźnia. Mnóstwo inspiracji na dania związane z Halloween można znaleźć w Internecie. Kluczem jest oczywiście taki dobór składników, żeby wyszło nam to na zdrowie. A żeby tak było, to wszelkie halloweenowe potrawy powinny być niskoweglowodanowe. Jednym słowem powinno to być Keto Halloween. 🙂 Wiemy już, że dynia mieści się w ramach docelowych proporcji makroskładników w diecie ketogenicznej, jednak trzeba też uważać na pozostałe składniki.

🎃 Z OKAZJI HALLOWEEN ZNIŻKA -15% Z KODEM „HALLOWEEN15” 🎃

Zniżka Blendygo

Korzystając z powyższych przepisów na pewno uda Wam się stworzyć nie tylko mroczne, ale i pyszne keto Halloween! I tego Wam życzę!

Oczywiście oprócz pomysłów stricte kulinarnych na Halloween’owe przyjęcie, należy zadbać także o dekoracje. Jedno jest pewne – podczas Halloween nie może zabraknąć lampionu z wydrążonej dyni! To przecież symbol tego święta! Jeśli nie chcesz iść na łatwiznę i kupić gotowego lampionu, to polecam wydrążyć dynię samodzielnie. To super zabawa!

A tutaj można znaleźć inspiracje oraz darmowe wzory do wykrawania dyń: