wałek NIE PRZEGAP ŻADNEGO PRZEPISU! wałek
Chcesz dostawać powiadomienie na e-mail gdy pojawi się nowy post?
Obiecuję - żadnych reklam, tylko przepyszne przepisy wprost na Twoją skrzynkę! smile

Keto obiad
Przedstawiam Wam dzisiaj różne propozycje na keto obiad, czyli zupy i dania główne, a wśród nich zarówno potrawy mięsne, rybne, jak i wegetariańskie. W przeważającej części są to keto obiady w standardowej postaci, składające się z kawałka mięsa, ryby lub owoców morza w towarzystwie warzyw niskowęglowodanowych, ale w ciekawej formie. Czasami można tutaj znaleźć jednak prawdziwe perełki pochodzące z różnych kuchni świata.

Jeśli szukasz inspiracji i chcesz wnieść swoje keto obiady na wyższy poziom, to zapraszam do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej propozycjami.

Brak pomysłu na keto obiad?

Z ochotą pomogę Ci znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Możesz przeglądać moje keto obiady według kuchni świata, z jakiej pochodzą. Zdecydowany prym wiedzie tutaj kuchnia śródziemnomorska:

Jest ona uznawana za najzdrowszą wersję każdej diety, w tym także diety ketogenicznej. Przeważają w niej tłuszcze jedno- i wielonienasycone takie jak chociażby oliwa z oliwek. Dieta w tej wersji pozwala także na zwiększenie udziału węglowodanów, więc ogrom warzyw i owoców, jakie się tam zwyczajowo spożywa nie będą Ci straszne. 🙂

Znajdziesz jednak też kilka propozycji z innych stron świata:

Zdecydowana większość keto obiadów z tego bloga jest zgodna z dietą ketogeniczną oraz Paleo. Jeśli stosujesz dietę wegetariańską, to też znajdzie się tutaj coś dla Ciebie:

Jeśli natomiast chcesz wyszukać potrawę, do której użyto konkretny składnik, to zalecam skorzystanie z wyszukiwarki

lub wybór spośród jednego z tych popularnych składników keto dań obiadowych:

Jajka

Dobrym źródłem inspiracji dla keto obiadów mogą być także social media. Tutaj znajdziesz obiadowe keto propozycje z Instagrama.