tort szwarcwaldzki bez cukru

Keto tort szwarcwaldzki z wiśniami i czekoladą (Paleo, LowCarb, bez nabiału)

Jako pasjonatka diety ketogenicznej, z radością prezentuję wyjątkowy przepis na Keto Tort Szwarcwaldzki z Wiśniami i Czekoladą. To nie zwykłe ciasto – to kulinarne arcydzieło, które pozwala cieszyć się wykwintnym smakiem, jednocześnie pozostając w zgodzie z zasadami diety niskowęglowodanowej.

Jak Stworzyć Perfekcyjne Keto Ciasto Szwarcwaldzkie?

1. Składniki Najwyższej Jakości

Rozpoczynamy od najwyższej jakości składników, kluczowych dla sukcesu każdego wypieku. Wybór wysokogatunkowej mąki kokosowej, erytrytolu i gorzkiej czekolady zapewnia idealny balans smakowy.

2. Kremowe Nadzienie: Wyborny Krem

Keto tort Szwarcwaldzki zyskuje wyjątkowy smak dzięki kremowemu nadzieniu na bazie mleka kokosowego lub mascarpone, jeśli nie unikasz nabiału na keto diecie. Delikatna konsystencja i subtelny smak doskonale komponują się z intensywnością czekolady i wiśni.

ZOBACZ: Keto Dieta Bez Nabiału

3. Perfekcyjna Harmonia: Wiśnie i Czekolada

Nieodzownymi składnikami tortu szwarcwaldzkiego są wiśnie i czekolada, które nadają mu wyrazisty smak i soczystą teksturę. Razem tworzą wyjątkowo harmonijną kompozycję.

4. Dlaczego Keto Tort Szwarcwaldzki to Doskonały Wybór?

Keto tort Szwarcwaldzki to nie tylko eksplozja smaków, ale także świadomy wybór dla osób prowadzących zdrowy styl życia. Zrezygnowanie z tradycyjnej mąki i cukru sprawia, że możesz delektować się wyjątkowym smakiem bez obciążenia węglowodanami.

ketogeniczny tort szwarcwaldzki
keto tort szwarcwaldzki z wiśniami i czekoladą

Urodzinowy keto tort szwarcwaldzki: Podstawowe Składniki

  • Mąka Kokosowa i Olej Kokosowy: Składniki bazowe biszkoptu, bogate w zdrowe tłuszcze i błonnik. Bezglutenowy charakter mąki kokosowej sprawia, że jest doskonałym wyborem dla osób z nietolerancją glutenu.
  • Kakao: Pełne przeciwutleniaczy, dodaje nie tylko głębokiego smaku, ale także dobroczynnych właściwości zdrowotnych.
  • Erytrytol: Naturalny słodzik, który nie wpływa na poziom cukru we krwi. Idealny dla tych, którzy dbają o kontrolę węglowodanów.
  • Jajka: Bogate w białko i składniki odżywcze, dostarczają solidnej dawki energii. Są także źródłem wielu niezbędnych aminokwasów.
  • Mleko i jogurt kokosowy: Składniki, które nadają kremowi aksamitną konsystencję. To źródło kwasów tłuszczowych, które wspierają dietę ketogeniczną.
  • Wiśnie: Pełne witamin i minerałów, dodają świeżości i naturalnej słodyczy. Zawierają także przeciwutleniacze, wspomagając zdrowie.
  • Gorzka Czekolada: Bogata we flawonoidy, poprawia nastrój i dodaje intensywności smaku. Wersja gorzka ogranicza zawartość cukru.
  • Wanilia: Nie tylko dodaje słodyczy, ale także wprowadza delikatny aromat. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne.
  • Żelatyna i nasiona chia: Służą do zagęszczenia konfitury wiśniowej oraz kremu. Alternatywnie do wiśni można dodać glucomannanu.
  • Stewia w płynie: Pomocniczo, w celu dosłodzenia kremu lub konfitury wiśniowej jeśli zajdzie taka potrzeba.
tort szwarcwaldzki - porcja
Keto tort szwarcwaldzki – porcja
tort szwarcwaldzki bez cukru

Tort szwarcwaldzki

Avatar for Modern CavegirlModern Cavegirl
Keto tort szwarcwaldzki – ziszczenie najskrytszych marzeń w wersji niskoweglowodanowej. Słodkie upojenie i to w ramach wytycznych diety ketogenicznej! Kto by pomyślał, że coś takiego jest w ogóle możliwe…?
Czas przygotowania 20 minuty
Czas gotowania 25 minuty
Czas całkowity 2 godziny 45 minuty
Rodzaj dania Deser
Kuchnia Europejska
Porcje 10 porcji
Dieta
lowcarb
bezglutenowa
bezmleczna
Okaż wsparcie!Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na moim blogu, to zachęcam do postawienia mi wirtualnej kawy!

Składniki
  

Biszkopt kakaowy

Konfitura wiśniowa

Krem

Podoba Ci się ten keto przepis?Dołącz do Plemienia i stwórz z nim swój własny keto jadłospis + uzyskaj dodatkowe korzyści

Sposób przygotowania
 

Biszkopt kakaowy

  • Jajka rozdzielić. Suche składniki wymieszać ze sobą. Żółtka utrzeć z olejem kokosowym i mlekiem kokosowym. Białka ubić na sztywno dodając pod koniec po łyżce słodzidła. Gdy masa będzie gęsta i lśniąca, połączyć ją delikatnie z masą żółtkową. Na koniec ostrożnie wmieszać suche składniki. Ciasto przelać do tortownicy (o średnicy ok. 18 cm) wyłożonej papierem do pieczenia. Piec przez ok. 20 -25 minut. Ostudzić. Ostudzone ciasto przekroić na dwa blaty. Przed przełożeniem konfiturą i kremem nasączyć je kirschem/wiśniówką.

Konfitura wiśniowa

  • Odłożyć 10 wiśni na później. Resztę wiśni rozdrobnić w malakserze i zagotować. Dodać nasiona chia oraz stewię w płynie i odstawić na 30 minut. Jeśli całość zgęstniała i przyjęła konsystencję konfitury, to całkiem wystudzić i wykładać na blaty ciasta. Jeśli zaś konsystencja jest nadal płynna, dodać rozpuszczoną w odrobinie ciepłej wody żelatynę.

Krem

  • Stałą część z puszki z mlekiem kokosowym ubić na sztywno razem z mlekiem kokosowym z kartonu. Odrobinę pozostałego płynu z mleka kokosowego z puszki przelać do garnuszka, posypać żelatyną, a gdy ta napęcznieje, podgrzać chwilę do rozpuszczenia. Dodać do ubitego mleka kokosowego razem z słodzidłem i ekstraktem z wanilii. Ubijać jeszcze przez chwilę do dokładnego połączenia składników. W razie potrzeby dosłodzić stewią w płynie lub dodatkową porcją słodzidła. Schłodzić, a gdy lekko stężeje przekładać kremem na zmianę z konfiturą wiśniową nasączone blaty biszkoptowe. Trochę kremu zostawić do dekoracji – obłożyć nim boki ciasta, a wierzch przyozdobić kleksami z kremu i usadowić na nich po 1 sztuce wiśni. Na środek wysypać startą czekoladę. Także boki można obsypać odrobiną ciemnej czekolady. Schłodzić przez min. 2 h w lodówce.
POTRZEBUJESZ KETO JADŁOSPIS?Sprawdź zbilansowane keto jadłospisy albo skorzystaj z narzędzi do zarządzania keto dietą we własnym zakresie –> PRZECHODZĘ DO SKLEPU

ORIENTACYJNE MAKRO

Wartości odżywcze
(dla 1 porcji)
Tort szwarcwaldzki
Wielkość porcji
 
1 porcja
Kalorie
240.47
% RWS*
Tłuszcz
 
19.77
g
12
%
Tłuszcze nasycone
 
15.89
g
99
%
Tłuszcze trans
 
0.01
g
Tłuszcze wielonienasycone
 
0.79
g
Tłuszcze jednonienasycone
 
1.28
g
Cholesterol
 
65.47
mg
22
%
Sód
 
0.01
mg
0
%
Potas
 
166.2
mg
5
%
Węglowodany
 
8.68
g
29
%
Błonnik
 
2.41
g
10
%
Cukier
 
3.51
g
Białko
 
5.86
g
6
%
Witamina A
 
108.49
IU
2
%
Witamina C
 
1.8
mg
2
%
Wapń
 
57.87
mg
6
%
Żelazo
 
1.97
mg
11
%
Węglowodany netto
 
6.27
g
* Procentowe referencyjne wartości spożycia bazują na diecie ketogenicznej 2000 kcal o formule ok. 74% tłuszczu, 20% białka, 6% węglowodanów.
ZOBACZ TAKŻEPozostałe KETO PRZEPISY

Wartości odżywcze obliczone na podstawie danych dostarczonych przez Spoonacular API. Dla produktów, których zabrakło w bazie, dane pochodzą z etykiety konkretnego produktu. Produkty określone jako opcjonalne nie są ujęte w kalkulacji, chyba, że zaznaczono inaczej (patrz adnotacje do przepisu). Alkohole cukrowe są wyłączone z kalkulacji.

Keto przepis wypróbowany?Nie zapomnij oznaczyć @modern.cavegirl w Twoim poście

Adnotacje do przepisu


Ten tekst zawiera linki afiliacyjne, co oznacza, że mogę otrzymać niewielką prowizję, jeśli skorzystasz z nich do realizacji swoich zakupów. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami dla Ciebie, np. wyższa cena czy gorsze warunki zakupu.

14 Comments

  1. Avatar for Irena

    Dlaczego wszystkie przepisy są na bazie kokosa? Szkoda, że obok nie podano zastępczych składników.
    Szkoda też, że wyliczone makro nie jest podane dla 100 g., bo tylko wtedy można właściwie odnieść się do własnego makro.
    Ogólnie przepisy podobają mi się, ale ten kokos wszędzie…..

    1. Avatar for Modern Cavegirl

      Już tłumaczę :). Kokos stosuję z uwagi na to, że staram się ograniczać nabiał i tam, gdzie jest to możliwe stosuję zamienniki na bazie kokosa. Także w przypadku mąki, dużo lepszym i tańszym wyborem jest mąka kokosowa niż migdałowa.
      Jeśli nie lubisz smaku kokosa (który nota bene nie jest zazwyczaj mocno wyczuwalny), to do zrobienia kremu można jak najbardziej użyć mlecznych odpowiedników (śmietana kremówka, itp.).
      Co do makro – nie spotkałam się z tym, żeby przy przepisach podawało się makro dla 100 g. Żeby to zrobić trzeba by było zważyć całą potrawę po przygotowaniu, co jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy…
      Można to jednak łatwo obliczyć – po przemnożeniu wszystkich wartości przez ilość porcji otrzymujesz makro dla całości. Jeśli ważysz potrawy po ich przygotowaniu, to wtedy wystarczy obliczyć proporcje dla 100 g i gotowe. 🙂

  2. Avatar for Ela

    Czy można podmienić mąkę kokosową mąką migdałową?

    1. Avatar for Modern Cavegirl

      Generalnie można, tylko trzeba będzie dać jej dużo więcej (ze 2-3 razy tyle, co kokosowej), gdyż jest ona znacznie mniej chłonna… Przy Keto tiramisu robiłam biszkopt migdałowo – kokosowy, więc jeśli odrobina mąki kokosowej jest akceptowalna można się pokusić o biszkopt z tamtego przepisu… 🙂

  3. Avatar for Malwina

    A czym można zastąpić wiśniówkę? Czymś bez alkoholu

    1. Avatar for Modern Cavegirl

      Hej, proponuję herbatę owocową lub sok. Jeśli nie nasączysz blatów, to też się raczej nic nie stanie. 🙂

  4. Avatar for Małgosia
    Małgosia says:

    Czy spulchniacz w przepisie w biszkopcie jest wymaganym składnikiem? czy biszkopt bez tego wyjdzie, albo można go czymś zastapić? Jest tak piękny, że spróbuję go zrobić, ale to ważna okazja więc wolę wszystko wiedzieć na 100%. Pozdrawiam!

    1. Avatar for Modern Cavegirl

      Nie jest konieczny, ale bez niego ciasto może mniej wyrosnąć lub opaść po ostudzeniu. Można go zastąpić proszkiem do pieczenia, ale wtedy makro całości ulegnie niewielkiej zmianie. Pozdrawiam serdecznie! 🙂

      1. Avatar for Kamila

        A ile dać proszku do pieczenia zamiast spulchniacza?

        1. Avatar for Modern Cavegirl

          Myślę, że można dać tyle samo, co cream of tartar. Proszek do pieczenia ma chyba trochę większą moc, ale to nie zaszkodzi – najwyżej biszkopt bardziej wyrośnie. 🙂

  5. Avatar for Agnieszka
    Agnieszka says:

    Bardzo Ci dziękuję kochana za wyjasnienie 🙂 To do dzieła!

    1. Avatar for Modern Cavegirl

      Nie ma sprawy. 🙂 Trzymam kciuki, żeby tort wyszedł zgodnie z oczekiwaniami i życzę udanej rocznicy! 🙂

  6. Avatar for Agnieszka
    Agnieszka says:

    Witam, bardzo mi sie podoba ten torcik i chciałabym skorzystac z przepisu, ale nie bardzo rozumiem, co znaczy gęste mleko kokosowe z kartonu uzyte w kremie? Czy chodzi o jakieś konkretne mleko? Bardzo lubię mleko Real Thai 85% kokosa, takie mam w puszce. Wiem, ze jest tez takie kartonowe, ale ono jest identyczne w składzie, jak to puszkowe, tylko o wiekszej pojemności. Będę wdzieczna za wyjaśnienie, bo torcik ma być na okrągłą rocznicę, zalezy mi, żeby wszystko wyszło ok.
    Z góry dziękuję
    Agnieszka

    1. Avatar for Modern Cavegirl

      Witaj Agnieszko, korzystam z mleka kokosowego dokładnie tej samej firmy, głównie z tego w kartonie i dokładnie takie zostało użyte w tym przepisie. Dlaczego zaznaczam w treści przepisu, że mleko ma być gęste? Ponieważ większość napojów kokosowych w kartonie jest bardzo rzadkim w konsystencji roztworem, w którym miąższ kokosa to zaledwie kilka procent. Z drugiej strony, mleko firmy Real Thai w kartonie różni się też konsystencją od tego w puszce, mimo, że zawartość kokosa jest taka sama. A to najczęściej konsystencja odpowiada za końcowy efekt jakiegoś dania. Stąd, nie chcąc narzucać konkretnej marki mleka kokosowego staram się wytłumaczyć o jaką konsystencję chodzi… 🙂 Myślę, że jeśli użyjesz mleka kokosowego z puszki firmy Real Thai zamiast tego mleka kokosowego z kartonu, to tort nie może się nie udać. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu