Babeczki jajeczne

Keto muffiny jajeczne (Paleo, LowCarb)

Obalamy dietetyczne dogmaty

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Tak twierdzi przynajmniej większość dietetyków. A to, o której ono ma miejsce, to już inna kwestia. Coraz częściej mówi się o tym, że to czasowy post przynosi więcej korzyści organizmowi niż regularne 5 posiłków dziennie.

Zresztą regularne posiłki co 2-3 h są koniecznością na dietach bazujących na węglowodanach. A my mówimy tu o sposobie odżywiania opartym na tłuszczach, czyli o keto diecie czasami nazywaną dietą LCHF (Low Carb High Fat).

Na keto ominięcie śniadania jest w tym przypadku zalecane jako sposób na wydłużenie czasowego postu i wzmocnienie jego korzystnego oddziaływania. Z powodzeniem można wtedy jednak wypić z rana kawę kuloodporną, która pozwoli przetrwać do pierwszego posiłku w formie stałej.

Keto muffiny jajeczne – śniadanie, brunch czy lunch?

Oczywiście wszystko sprowadza się do nazewnictwa. Jeśli chcemy możemy oczywiście posiłek jedzony o 12-13 nazwać śniadaniem. Nie to jest jednak tutaj istotne. Najistotniejsze jest, żeby był pożywny i wysoko odżywczy. Tak, żeby zapewnił nam energię na pozostałą część dnia. A przynajmniej do następnego posiłku… 🙂

Należy jednak podkreślić, że omijanie śniadań jest zalecane tylko w przypadku stosowania diety wysokotłuszczowej. Ładunek energetyczny posiłków bazujących na tłuszczu oraz uczucie sytości po nich jest na tyle wysokie, że naturalnym efektem jest długotrwała supresja głodu.

Jedz jajka – będziesz wielki!

W tej roli rewelacyjnie sprawdzają się jajka. Są one częstym wyborem śniadaniowym. Można je przygotować na wiele sposobów. Jajecznica, omlet, jajko na twardo lub na miękko, w koszulkach, zapiekane w szynce albo w postaci gofrów. Można tak wyliczać właściwie bez końca… Żeby śniadania jajeczne się nie nudziły, warto poeksperymentować z formą i upiec na przykład takie keto muffiny jajeczne.

Keto muffiny jajeczne i jajka na milion sposobów

Jest to w sumie rodzaj omletu, tylko zrobionego przy użyciu formy do muffinów. Forma taka jest bardzo wygodna, gdyż keto muffiny jajeczne z łatwością można zabrać na wynos do pracy lub szkoły i zjeść je rękoma.

Do środka wrzuciłam pokrojone w kawałki kabanosy, startą cukinię oraz pomidory suszone i natkę pietruszki. Są jednak miliony innych kombinacji, które można w tym przypadku zastosować… Puśćcie wodze fantazji i wymyślcie zestawienie składników, które danego dnia będzie Wam najbardziej pasować!

Dajcie koniecznie znać, jakie połączenie smaków najbardziej przypadło Wam do gustu!

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PRZEPIS. Aby odblokować dostęp, zaloguj się albo dołącz do Plemienia Modern Cavegirl w roli ŁOWCY lub SZAMANA. Otrzymasz wtedy także możliwość skomponowania swojego jadłospisu z jego udziałem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu