Modern Cavegirl trenerka keto

Cześć!

Mam na imię Paulina, choć w keto świecie jestem znana jako Modern Cavegirl, czyli Trenerka Keto Diety. Od momentu zdiagnozowania u mnie choroby Hashimoto interesuję się dietą Paleo oraz dietą ketogeniczną (keto), a także naturalnym, zdrowym stylem życia. Ponoć moje przepisy i naturalne sposoby dbania o siebie bywają użyteczne, więc postanowiłam podzielić się nimi ze światem. Śmiało się więc częstuj!

A jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej, to zapraszam do dalszej lektury!

Modern Cavegirl – wyboista droga do zdrowia

Priorytet pt. ’Redukcja

Zdrowe odżywianie jest ważnym elementem mojego życia już od wielu lat. Tylko jego definicja uległa w międzyczasie kilku modyfikacjom…

Zanim to jednak nastąpiło, przeszłam także epizod typowej diety redukcyjnej, a moim jedynym celem była wtedy kontrola wagi. Udało mi się nawet zrzucić kilka ładnych kilogramów. I ugruntować w sobie przekonanie, że stosując założenia diety redukcyjnej na stałe zapewnię sobie zdrowie i dobre samopoczucie.

To działało przez jakiś czas, jednak potem przestałam aż tak restrykcyjnie podchodzić do codziennego menu, co w połączeniu z małą ilością ruchu (praca biurowa) zaowocowało trudnościami w utrzymaniu wagi.

Epizod wegetarianizmu

Mniej więcej w tym samym czasie, kierując się względami czysto ideologicznymi, postanowiłam przejść na wegetarianizm. Wydawało mi się też, że to pomoże mi schudnąć, bo przecież wegetarianie są z reguły bardzo szczupli.

Jednak u mnie nie dało się zauważyć takich dobrodziejstw diety wegetariańskiej. Prawda jest też taka, że nie dbałam należycie o zbilansowanie posiłków. Wyszłam z założenia, że skoro jem dużo warzyw, to na pewno dostarczam organizmowi wszystkich niezbędnych mikro- i makroelementów.

Niestety będąc na diecie wegetariańskiej chodziłam non stop głodna, więc głód często zajadałam różnego rodzaju zbożami. W międzyczasie odstawiłam gluten, bo zauważyłam, że niezbyt dobrze się po nim czuję, stąd bazowałam na prosie, gryce, kukurydzy i ryżu. Od czasu do czasu spożywałam ryby i jajka, jednak przy każdym grillu czy innej mięsnej uczcie ciągnęło mnie do mięsa.

Hashimoto na pokładzie

Wytrzymałam 5 lat. Zmiana diety nie była dla mnie łatwą decyzją, jednak była podyktowana względami zdrowotnymi. Niedużo wcześniej postanowiłam zrobić sobie bowiem kompleksowe badania.

Okazało się, że wyniki nie były najlepsze, a wyrok brzmiał „Hashimoto”. Gdy usłyszałam od lekarza, że od tej chwili do końca życia muszę brać syntetyczne hormony, coś się we mnie zbuntowało.

Zaczęłam szukać informacji na temat tego schorzenia i okazało się, że dużo można zmienić odpowiednią dietą.

ZOBACZ: Keto Dieta Przy Hashimoto

Powrót do korzeni

Wymaga to jednak powrotu do zwierzęcych źródeł białka. Na początku, nie chcąc wracać do mięsa, postanowiłam zrezygnować jedynie z mleka i jego pochodnych, bo kazeina także potrafi wywoływać reakcję autoimmunologiczną. Przeciwciała tarczycowe zaczęły spadać, jednak ja nie czułam większej różnicy w samopoczuciu, a TSH było raz wyższe raz niższe.

Po dłuższym namyśle, postanowiłam spróbować włączyć mięso i zobaczyć, czy nastąpi jakaś poprawa. Po pierwszym mięsnym posiłku byłam w szoku, że można się czymś aż tak najeść. Pierwszy raz od długiego czasu nie czułam głodu – to był szok!

W ten sposób krok po kroku zaczęłam wprowadzać w życie wytyczne diety Paleo

Dalsze restrykcje (AIP)

Dwa razy stosowałam także protokół autoimmunologiczny, z bardzo dobrymi skutkami w samopoczuciu i w wynikach. Chociaż za każdym razem poległam na etapie reintrodukcji, więc dalej do końca nie wiem, które dokładnie grupy produktów mi służą, a które nie. Po 2 latach stosowania tego typu diety moje TSH bardzo się unormowało i czułam się o wiele lepiej. Mój ogólny stan zdrowia znacznie się poprawił, jednak nadal było jeszcze wiele do zrobienia.

Twoja trenerka keto diety: Początki

Następnym krokiem była dieta Paleo w wersji niskowęglowodanowej, czyli dieta ketogeniczna. Ta zmiana pozwoliła mi to uzyskać całkowitą remisję choroby Hashimoto oraz dalsze korzyści zdrowotne i dietetyczne, w tym odwrócenie insulinooporności oraz uzyskanie docelowej sylwetki.

ZOBACZ: Odchudzanie na Keto Diecie

W tym samym czasie zdecydowałam się na założenie tego bloga. Jego nadrzędny cel to pokazać, jak wiele w kwestii zdrowia zależy od nas samych i motywować do wprowadzania pozytywnych zmian w żywieniu!

W celu poszerzenia wiedzy na temat diety ketogenicznej, ukończyłam szkolenie Ketogenic Diet and Ketosis Nutrition Health Coach Certification, dzięki któremu udało mi się zgłębić tajniki keto diety i które utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to najlepszy sposób żywienia. A także klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia!

Certyfikat trenerka keto diety

Dodatkowo, miałam okazję uczestniczyć także w szkoleniu Dietetyka i Dietoterapia, które poszerzyło moją wiedzę na temat ogólnego wpływu odżywiania na zdrowie człowieka oraz w szkoleniu Podstawy dietoterapii w endokrynologii, zgłębiającym temat wpływu diety na układ hormonalny.

Natomiast udział w szkoleniu Jak dobrać dietę i suplementację poszerzył moją wiedzę z zakresu doboru konkretnych protokołów dietetycznych oraz suplementów do stanu zdrowia i kondycji organizmu.

Dietetyka certyfikat
Dietetyka i Dietoterapia
Certyfikat - dietoterapia w endokrynologii
Podstawy dietoterapii w endokrynologii
Certyfikat - Jak dobrać dietę i suplementację
Jak dobrać dietę i suplementację

Jako Specjalistka Żywienia oraz Trenerka KETO diety z chęcią pomogę Ci uzyskać takie same korzyści zdrowotne, w tym uzyskać idealną sylwetkę, naprawić hormony i pokonać Hashimoto!

Zapraszam Cię także do zapoznania się z moimi przepisami, komentowania postów oraz do kontaktu ze mną poprzez formularz kontaktowy.

moderncavegirl
Modern Cavegirl w ulubionym anturażu 🙂

Jak Ci mogę pomóc?

Jak widzisz, mi się udało pokonać chorobę Hashimoto, przywrócić zdrowie, dobre samopoczucie oraz wypracować idealną sylwetkę. Teraz pomagam innym osiągnąć to samo stosując metodę, która sprawdziła się u mnie. Jeśli chcesz wygrać walkę z Hashimoto lub pozbyć się nadprogramowych kilogramów, to chętnie podpowiem Ci jak to zrobić!

Twoja trenerka keto diety od prywatnej strony

Modern Cavegirl oprócz tego, że jest wielką miłośniczką dobrego jedzenia ma także inne słabości… Są nimi podróże (ulubiona destynacja to Włochy) i pies Baltazar. 🙂

Staram się żyć proekologicznie i nie jestem zwolenniczką półśrodków, zajmuję się więc także własnoręcznym przygotowywaniem chemii domowej i kosmetyków na własne potrzeby (kilka receptur tutaj).

Cenię rękodzieło i sama mam także zacięcie rękodzielnicze (makrama, szydełko i inne).

Nie lubię powierzchowności i często wszystko dogłębnie analizuję. Być może właśnie ta cecha sprawiła, że przez kilka lat pracowałam w księgowości. W celu zachowania życiowej równowagi, bogate pokłady kreatywności zaczęłam przelewać na moje kulinarne kreacje oraz tego bloga. 🙂

Spotkajmy się tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *