Oczywistym jest, że stosowanie pewnych sposobów żywienia łączy się z zapotrzebowaniem na konkretne produkty żywieniowe, kosmetyczne, suplementy oraz akcesoria. Nie inaczej jest w przypadku diety bezzbożowej, niskowęglowodanowej oraz wysokotłuszczowej, jaką jest dieta ketogeniczna. Najlepiej jeszcze przed jej rozpoczęciem dokonać właściwego zaopatrzenia, żeby nic nie stanęło na przeszkodzie w jej realizacji. Jednym słowem – trzeba się wybrać na keto zakupy!

Keto zakupy – labirynt, w którym łatwo się pogubić

Niestety (albo stety), produktów dedykowanych diecie ketogenicznej oraz Paleo jest tak wiele, że łatwo się w tym wszystkim pogubić… Zwłaszcza na początku drogi. Keto zakupy stają się wtedy labiryntem, z którego ciężko znaleźć wyjście. Należy bowiem zwrócić uwagę nie tylko na cechy produktów, ich zgodność z wytycznymi diety, ale także na ich jakość. Dopiero po jakimś czasie dochodzi się do wprawy i zna właściwości produktów na tyle, żeby wiedzieć które z nich są rzeczywiście warte zakupu. Wszystko odbywa się metodą prób i błędów, a często także kosztem zmarnowanych pieniędzy.

Jak znaleźć z niego wyjście?

W związku z tym, że stosuję dietę bezzbożową i niskowęglowodanową już od dłuższego czasu, udało mi się w dużej mierze przebrnąć przez ten labirynt i mam swoich faworytów jeśli chodzi o produkty, których używam na diecie. Często korzystam z nich w moich przepisach. Postanowiłam więc zebrać do kupy wszystkie informacje na temat zaopatrzenia kuchni w Keto & Paleo produkty, czego efektem są poniższe rekomendacje.

Oto przewodnik po produktach, które pewnie na którymś etapie okażą się przydatne na diecie Paleo i ketogenicznej. Dla ułatwienia zebrałam je w kilka głównych kategorii.

Zapraszam na keto zakupy! 🙂

SUBSTANCJE SŁODZĄCE:

PRODUKTY KOKOSOWE:

MĄKI I ZAGĘSZCZACZE:

ZDROWE TŁUSZCZE:

PROTEINY:

CZEKOLADY I PRODUKTY KAKAOWE:

KETO PRZEKĄSKI:

PASTY I SOSY:

MAKARONY:

MIĘSO I WĘDLINY:

RYBY I OWOCE MORZA:

PRZETWORY OWOCOWE I WARZYWNE:

ORZECHY I ZIARNA:

DODATKI DO PIECZENIA:

KAWY I HERBATY:

PRZYPRAWY:

AKCESORIA I URZĄDZENIA:

KETO SUPLEMENTY:

FOREMKI DO WYPIEKÓW I SŁODYCZY:

INNE: