Poradnik Keto Odchudzania

🎁Poradnik Keto Odchudzania: pobierz i osiągnij idealną sylwetkę!

Poradnik Keto Odchudzania: 5 skutecznych strategii odchudzania

Gotowi, aby wreszcie osiągnąć swoje cele dietetyczne? Jeśli tak, to mam świetną propozycję! Przedstawiam Poradnik Keto Odchudzania, który pomoże Ci zaplanować i zastosować dietę ketogeniczną w celu osiągnięcia docelowej wagi.

Ten poradnik to źródło informacji i wskazówek, które poprowadzą Cię przez proces odchudzania na keto diecie. Pobierz poradnik już teraz i zacznij swoją metamorfozę!

Keto poradnik odchudzanie

KETO PORADNIK W PREZENCIE

Chcesz poznać skuteczne strategie odchudzania oparte o keto dietę? Dołącz do CaveLetter’a i odbierz poradnik w prezencie za zapis.

Dlaczego odchudzanie na keto?

Jeśli nie wiesz czym jest dieta ketogeniczna, to zapraszam do lektury Przewodnika Po Keto.

W dużym skrócie keto dieta to dieta napędzana tłuszczem. Główną siłą napędową diety ketogenicznej jest dokładniej proces ketogenezy, w którym organizm produkuje ketony z tłuszczu. Ketony są następnie wykorzystywane jako podstawowe źródło energii. W następstwie tego keto dieta oferuje wiele korzyści wspierających proces odchudzania, w tym: spalanie tłuszczu, kontrola apetytu i poprawa zdrowia metabolicznego.

Spalanie tłuszczu

Dieta keto jest znana ze swojej skuteczności w utracie zbędnej wagi. Poprzez wprowadzenie organizmu w stan ketozy, dieta keto stymuluje spalanie tłuszczu (także tego zmagazynowanego w postaci tkanki tłuszczowej) jako głównego źródła energii, co prowadzi do utraty wagi.

Kontrola apetytu

Spożywanie większych ilości tłuszczów i umiarkowanych ilości białek w diecie keto skutkuje także zwiększonym uczuciem sytości i zmniejszeniem łaknienia. To może prowadzić do obniżonego spożycia kalorii i ułatwia utrzymanie deficytu kalorycznego, przyczyniając się do skutecznej utraty wagi.

Poprawa zdrowia metabolicznego

Dieta ketogeniczna może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi, poprawie wrażliwości na insulinę i obniżeniu poziomu triglicerydów. Sprzyja to przywróceniu właściwego metabolizmu.

Keto adaptacja jako preludium procesu odchudzania

Pierwszym etapem keto diety jest zawsze keto adaptacja, w trakcie której organizm uczy się efektywnie korzystać z tłuszczu jako źródła energii. I to jest podstawowy (i jedyny) cel tego etapu, trwającego umownie ok. 2 tygodni – 1 miesiąca!

Realizuje się ją zatem na pełnej kaloryczności, gdyż nie służy ona bezpośrednio redukcji tkanki tłuszczowej. Mimo to skutkuje zazwyczaj redukcją wagi na poziomie ok. 2- 4,5 kg będącą utratą wody zmagazynowanej w wyniku metabolizmu węglowodanów.

Najpopularniejsza proporcja makroskładników dla okresu keto adaptacji to 75% tłuszczu, 20% białka i 5% węglowodanów, jednak w niektórych przypadkach można zastosować wersję mniej lub bardziej restrykcyjną.

Dopiero po prawidłowo przeprowadzonej keto adaptacji można zacząć realizować cel dietetyczny w postaci keto redukcji.

Keto odchudzanie w pigułce

Podstawowym warunkiem redukcji i utraty nadprogramowych kilogramów jest deficyt kaloryczny. W wyniku jego zastosowania organizm zoptymalizowany pod kątem stosowania tłuszczu jako źródła energii zaczyna pobierać go z własnych zasobów zmagazynowanych w postaci tkanki tłuszczowej.

Zatem dopiero w drugim etapie keto diety, której celem jest odchudzanie, wprowadza się kaloryczność diety niższą niż całkowite zapotrzebowanie organizmu. Można to zrobić na kilka sposobów. 5 z nich zostało opisane w Poradniku Keto Odchudzania.

Wybór strategii należy dostosować do indywidualnych potrzeb organizmu.

Keto redukcja makro

Makro ketogeniczne po okresie adaptacji z zasady ulega zmianie. Co prawda można stosować makro adaptacyjne także na etapie keto redukcji, jednak w praktyce u większości osób zdecydowanie lepiej sprawdzą się inne strategie. Poznasz je w Poradniku Keto Odchudzania.

Poradnik Keto Odchudzania w prezencie za zapis

Wystarczy, że dołączysz do CaveLetter’a, a w prezencie otrzymasz Keto Poradnik Odchudzania, zawierający 5 skutecznych strategii odchudzania na keto diecie. 🙂

Zaopatrz się w niego teraz, aby jak najszybciej zacząć swoją przygodę z dietą ketogeniczną i już wkrótce cieszyć się idealną sylwetką.

Keto poradnik odchudzanie

KETO PORADNIK W PREZENCIE

Chcesz poznać skuteczne strategie odchudzania oparte o keto dietę? Dołącz do CaveLetter’a i odbierz poradnik w prezencie za zapis.

Odblokuj potencjał, który tkwi w diecie keto i odzyskaj kontrolę nad swoim ciałem, zdrowiem i samopoczuciem! Daj sobie szansę na pozytywną zmianę! 🙂

➡️Koniecznie podziel się tym wpisem z innymi osobami, które również dążą do uzyskania zdrowej wagi i szczupłej sylwetki!


Materiały źródłowe:
1. Paoli, A. (2014). Ketogenic Diet for Obesity: Friend or Foe? International Journal of Environmental Research and Public Health, 11(2), 2092–2107
2. Volek, J. S., & Phinney, S. D. (2012). The Art and Science of Low Carbohydrate Living: An Expert Guide to Making the Life-Saving Benefits of Carbohydrate Restriction Sustainable and Enjoyable. Beyond Obesity LLC
3. Paoli, A., Rubini, A., Volek, J. S., & Grimaldi, K. A. (2013). Beyond Weight Loss: A Review of the Therapeutic Uses of Very-Low-Carbohydrate (Ketogenic) Diets. European Journal of Clinical Nutrition, 67(8), 789–796
4. Gibson, A. A., Seimon, R. V., Lee, C. M. Y., Ayre, J., Franklin, J., Markovic, T. P., Caterson D., Sainsbury, A. (2015). Do Ketogenic Diets Really Suppress Appetite? A Systematic Review and Meta-analysis. Obesity Reviews, 16(1), 64–76

2 Comments

  1. Avatar for Halina
    Halina says:

    Super, proszę o informacje

    1. Avatar for Modern Cavegirl

      Proszę doprecyzować o jakie informacje chodzi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *