Fuczki, czyli placki z kapusty kiszonej to wyśmienite, proste danie ketogeniczne o wiejskim rodowodzie. Jeśli zaprosisz je do swojego ketogenicznego menu, to odwdzięczy Ci się ono wysoką odżywczością i przyjemnym smakiem, zwłaszcza w towarzystwie jakiegoś sosu na bazie mięsa.
Keto fuczki: Idealne na keto obiad zimową porą
One nie wyglądają… W zasadzie trudno mi było znaleźć taki kąt, pod którym keto fuczki w ogóle się jakoś prezentują, stąd wątpliwa jakość ujęć. Z pewnością przydałaby się powtórna sesja zdjęciowa… Mimo faktu, że modelki z nich raczej wymagające, pozostałe aspekty są już bez zarzutu. Szybkie, łatwe w wykonaniu i naprawdę smaczne. Czy właśnie nie tego oczekujemy od keto dań obiadowych…? Oczywiście najlepiej jak jedzenie na talerzu prezentuje się atrakcyjnie… W końcu poza żołądkiem, karmimy też oczy. Ale nie zawsze wychodzi…
Co do smaku – one są zaskakująco dobre! Zaskakująco jak na rodzaj składników użytych do ich przygotowania. 😀 Jajka, boczek i kapusta kiszona to smaczne, swojskie jadło, ale żadne tam znowu wyżyny kulinarne. A te placki można z powodzeniem wcinać zupełnie same jako lekki keto obiad. Dodatki w postaci gulaszu lub sosu mięsnego na pewno wzniosą je jednak na wyższy poziom i sprawią, że staną się pełnoprawnym daniem obiadowym. 🙂
W jaki sposób ten keto przepis wspiera odchudzanie i pomaga osobom z Hashimoto?
Ten keto przepis cechuje się szeregiem zalet, które sprawiają, że świetnie wpisuje się on w dietę odchudzającą oraz dietoterapię Hashimoto. Oto główne z nich:
- wysoka zawartość białka gwarantuje długotrwałe uczucie sytości i pomaga w regeneracji tarczycy
- solidna porcja tłuszczu sprzyja kontroli apetytu oraz zapewnia budulec dla hormonów i zwiększa przyswajalność witamin
- niska zawartość węglowodanów w połączeniu z dużą ilością błonnika pomaga kontrolować glikemię i aktywować tryb spalania tkanki tłuszczowej, co sprawia, że walka z nadprogramowymi kilogramami, zwłaszcza tymi zgromadzonymi w okolicy brzucha jest łatwiejsza
WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Wszystko o odchudzaniu ORAZ Hashimoto & zdrowie hormonalne
Keto placki z kapusty kiszonej: Składniki
Boczek
Oczywiście najlepiej jak najwyższej jakości, czyli ekologiczny, bez nitrozoamin, które wykazują działanie nie tylko rakotwórcze, ale także – o zgrozo – neurodegeneracyjne… W tym celu odsyłam Was do interesującego rankingu w, którym dowiecie się który boczek ze sklepowych półek wybrać. 🙂
Jajka
Najlepsze są oczywiście takie wiejskie, z wolnego wybiegu lub ekologiczne i co ważne – nie karmione zbożem. Kury powinny żywić się naturalnie, a zboża mogą stanowić niewielki ułamek karmy. Jajka zniesione przez kury chowane w takich warunkach zawierają zdecydowanie więcej przeciwzapalnych kwasów omega-3. I takie właśnie jajka powinniśmy stosować na co dzień w swojej diecie.
Tłuszcz
Tutaj masło klarowane, ale ostateczny wybór należy do Ciebie… Równie dobrze sprawdzi się jakikolwiek inny tłuszcz nasycony, np. rafinowany olej kokosowy lub smalec.
Mąka lniana
Jedyna mąka użyta w przepisie. Dobrze się sprawdza w plackach i im podobnych. Z powodzeniem można użyć tutaj także odtłuszczonej mąki migdałowej lub mąki kokosowej, odpowiednio dostosowując ich ilości.
Namiary na składniki użyte w tym keto przepisie znajdziesz na liście polecanej keto żywności.
POZNAJ MOJE TOPOWE PROPOZYCJE:
Fuczki
Wyposażenie
Składniki
- 200 g kapusta kiszona
- 2 szt. jajka duże
- 20 g mąka lniana odtłuszczona (ok. 2 płaskie łyżki)
- 50 g boczek
- 20 g masło klarowane do smażenia
- sól himalajska, kłodawska lub morska do smaku
Sposób przygotowania
- Boczek pokroić w kostkę i podsmażyć na suchej patelni. Zestawić z ognia i ostudzić.
- Kapustę kiszoną odcisnąć w dłoniach. Posiekać w miarę drobno. Jajka rozbełtać w misce, posolić, dodać kapustę, mąkę lnianą oraz boczek i wymieszać do połączenia składników.
- Na patelni rozgrzać masło klarowane. Na rozgrzany tłuszcz wykładać po łyżce masy i smażyć na średnim ogniu z obu stron do zarumienienia.
ORIENTACYJNE MAKRO
Wartości odżywcze obliczone na podstawie danych dostarczonych przez Spoonacular API. Dla produktów, których zabrakło w bazie, dane pochodzą z etykiety konkretnego produktu. Produkty określone jako opcjonalne nie są ujęte w kalkulacji, chyba, że zaznaczono inaczej (patrz adnotacje do przepisu). Alkohole cukrowe są wyłączone z kalkulacji.