Wydaje Ci się, że lody nie wpisują się w wytyczne diety ketogenicznej? Nic bardziej mylnego… Wystarczy odpowiednio dobrać składniki, a KETO lody staną się nie tylko przyjemną, ale i wartościową przekąską w upalne dni.
Keto lody na patyku – mroźna przyjemność o smaku kokosa i czekolady
Festiwal letnich pyszności trwa w najlepsze… Na stołach królują serniki na zimno i ciasta z owocami. Nie można jednak mówić o letnich słodkościach nie wspominając o lodach! Te cieszą się powodzeniem zarówno u dorosłych, jak i dzieci… A najlepsze jest to, że domowe wcale nie są trudne w przygotowaniu, co otwiera przed nami ogrom możliwości! Zwłaszcza jeśli żywicie siebie i rodzinę niskowęglowodanowo lub po prostu ograniczacie spożycie cukru… Keto lody dorównują bowiem smakiem i konsystencją najlepszym z najlepszych. 😀 Dzisiaj na tapetę bierzemy keto lody na patyku. 🙂
Jest to nic innego jak niskowęglowodanowa, a zarazem wegańska wariacja na temat słynnych lodów Babmino. Kremowy, śmietankowy lód oblany polewą czekoladową to obłędnie pyszna keto propozycja na upalne dni. Polecam!
Keto lody na patyku – składniki
Mleko kokosowe
Ja korzystałam z mleka kokosowego z kartonu o zawartości 19% tłuszczu, ale myślę, że z powodzeniem można użyć mleka kokosowego z puszki (dopasowując jednocześnie ilość mąki). W kwestii wyboru mleka kokosowego stawiamy na jakość i wybieramy opcję jak najbardziej naturalną. W składzie powinien znaleźć się tylko kokos i woda.
Keto słodzidło
Właściwie panuje tutaj pełna dowolność. Najlepiej jednak sprawdzą się tutaj jednak słodziki w płynie – na przykład stewia lub kropelki smakowe. Te drugie zapewnią nie tylko słodycz, ale także konkretny smak i aromat. Dzięki temu mogą powstać lody o smaku toffi, sernika, białej czekolady czy gumy balonowej. Dobrą opcją wydaje się być także d-ryboza.
Glucomannan
Inaczej mąka konjac, gdyż tak nazywa się roślina, z korzenia której jest wytwarzany. Główny składnik makaronu shirataki i z tym pewnie jest zazwyczaj kojarzony (ewentualnie z gąbką do kąpieli :P). Tymczasem glucomannan, z uwagi na bardzo wysoką zawartość błonnika ma wspaniałe właściwości wiążące podobne do skrobi. Dodatkowo działa silnie alkalizująco i detoksyfikująco, wspiera trawienie, obniża poziom cholesterolu i glukozy, wspomaga mikroflorę jelit i nasila uczucie sytości.1 Dzięki temu, że posiada neutralny smak, z powodzeniem można go użyć także w słodkich wyrobach. Tutaj w roli stabilizatora ubitego mleka kokosowego.
Czekolada
Na polewę czekoladową. Oczywiście taka o wysokiej zawartości kakao (min. 85%) lub niskowęglowodanowa. Tylko takie zapewnią maksimum smaku przy minimalnej ilości węglowodanów. 🙂 Należy ją rozpuścić razem z odrobiną nierafinowanego oleju kokosowego i oblać nią lody.
TUTAJ znajduje się treść tylko dla członków Plemienia Modern Cavegirl. Zaloguj się lub dołącz do Plemienia w roli ŁOWCY, aby uzyskać dostęp.
Będziesz mieć także możliwość stworzenia jadłospisu z udziałem tego i innych przepisów. Więcej o Plemieniu przeczytasz tutaj.