keto racuchy kakaowe

Keto racuchy kakaowe na błonniku kakaowym (Paleo, LowCarb, Wege)

Keto racuchy kakaowe = pyszny poranek na słodko

Dzisiejsza propozycja to keto śniadanie na słodko w najlepszym wydaniu! Kto bowiem nie lubi placków i racuchów na śniadanie…? Mięciutkie i puszyste stanowią osłodę na cały dzień. 🙂 Keto racuchy kakaowe to także solidna porcja błonnika, który stanowi jednocześnie zagęstnik dla racuchowego ciasta.

Błonnik kakaowy to świetny keto produkt, idealnie sprawdzający się wszędzie tam, gdzie kakao. Tylko ma tę dodatkową cechę, że nie potrzeba używać wtedy zbyt wiele mąki… Albo wcale – tak, jak w tym przypadku! 🙂

Keto racuchy kakaowe – składniki

🥚Jajka

Najlepsze są oczywiście takie wiejskie, z wolnego wybiegu lub ekologiczne i co ważne – nie karmione zbożem. Kury powinny żywić się naturalnie, a zboża mogą stanowić niewielki ułamek karmy. Jajka zniesione przez kury chowane w takich warunkach zawierają zdecydowanie więcej przeciwzapalnych kwasów omega-3. I takie właśnie jajka powinniśmy stosować na co dzień w swojej diecie.

🥛Jogurt grecki

W wersji bez nabiału może to być śmietana kokosowa (kwaśna), jogurt kokosowy lub nawet gęsta część puszki mleka kokosowego. Chodzi o to, żeby nadać racuchom objętości.

🍬 Keto słodzidło

Właściwie panuje tutaj pełna dowolność. Może to być standard w postaci erytrytolu. Jeśli jesteś w stanie pozwolić sobie na wyższy udział węglowodanów, to polecam także ksylitol. Posiadaczom bardziej wytrawnych kubków smakowych może natomiast wystarczyć słodycz pochodząca z inuliny.

racuchy kakaowe
Keto racuchy kakaowe

🌾Błonnik kakaowy

Nowość w moim repertuarze keto produktów. Jest to po prostu błonnik pochodzący z kakaowca. W użyciu jest on podobny do kakao, jednak ma większe właściwości zagęszczające. Polecam jako dodatek do kakaowych wypieków, polew, itp.

 🍫 Czekolada

Idealne dopełnienie kokosowego smaku.  Oczywiście tylko taka o wysokiej zawartości kakao (czym więcej tym lepiej ;)) lub niskowęglowodanowa. Zapewni ona maksimum smaku przy minimalnej ilości węglowodanów.

🥜 Tahini

Do polania racuchów. Może to być Twoje dowolne ulubione masło orzechowe. Dla wzbogacenia smaku i zwiększenia podaży tłuszczu oraz – akurat w przypadku tahini – także minerałów (przede wszystkim wapnia).

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PRZEPIS. Aby odblokować dostęp, zaloguj się albo dołącz do Plemienia Modern Cavegirl w roli ŁOWCY lub SZAMANA. Otrzymasz wtedy także możliwość skomponowania swojego jadłospisu z jego udziałem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu