roladki z kurczaka ze szpinakiem

Roladka drobiowa ze szpinakiem w szynce parmeńskiej (Keto, Paleo, LowCarb)

Roladka drobiowa ze szpinakiem w szynce parmeńskiej, czyli wygląd równie ważny jak smak

Roladka drobiowa ze szpinakiem w szynce parmeńskiej to danie, które zarówno świetnie się prezentuje, jak i smakuje. 🙂

Bardzo lubię takie zestawienie cech i staram się, żeby wszystkie moje kulinarne produkcje spełniały te kryteria. Niestety nie zawsze wychodzi, ale wtedy takie przepisy raczej zachowuję dla siebie… 🙂 No chyba, że rzeczywiście będą zachwycać smakiem, to może napomknę gdzieś tam słówkiem, że warto…

Jednak zauważ, że rzadko jesteśmy zachwyceni potrawą w przypadku gdy wygląda ona nieciekawie. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – jemy przede wszystkim oczami. Warto więc dbać o wygląd tego, co ląduje na naszych talerzach…

keto roladki z kurczaka nadziewane szpinakiem
Keto roladki z kurczaka nadziewane szpinakiem

Atrakcyjność dań na diecie a jej efekty

Mam wrażenie, że jest to szczególnie ważne, gdy stosujemy jakąś dietę. Trzeba sobie jakoś wynagrodzić te ograniczenia płynące z wymogów konkretnej diety. Ładny wygląd dania podbija nam jego atrakcyjność.

Mi przynajmniej łatwiej przychodzi utrzymanie diety, kiedy dbam o wygląd potraw. Oczywiście często wiąże się to z tym, że przygotowanie takiego dania wymaga więcej czasu i zaangażowania… Zazwyczaj jednak efekt końcowy jest tego warty… 🙂

Roladka drobiowa ze szpinakiem w szynce parmeńskiej – proteinowy keto obiad

Prezentowana dzisiaj roladka drobiowa nadziewana szpinakiem i zawinięta w szynkę parmeńską to przykład posiłku, który świetnie sprawdzi się na wysokobiałkowej keto diecie.

Pierś z kurczaka to bowiem dobre źródło białka, a dodatki tłuszczowe mają tutaj odrobinę mniejszy udział. Taki keto obiad jest wskazany szczególnie osobom aktywnym fizycznie. Sprzyja on również redukcji i regeneracji po zabiegach. Także jeśli zmagasz się z problemami z tarczycą, większa podaż białka może okazać się pomocna…

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KETO DIECIE PRZY PROBLEMACH Z TARCZYCĄ:

Nie musisz obawiać się białka na diecie ketogenicznej! Okazuje się, że na dietach niskowęglowodanowych nadmiar białka wcale nie jest przetwarzany do węglowodanów i nie stanowi zagrożenia dla ketozy!

Zwiększanie podaży białka w diecie to świetne narzędzie, przydatne nie tylko we wspomnianych przypadkach, ale zawsze wtedy, gdy zapotrzebowanie organizmu na białko wzrasta.

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PRZEPIS. Aby odblokować dostęp, zaloguj się albo dołącz do Plemienia Modern Cavegirl w roli ŁOWCY lub SZAMANA. Otrzymasz wtedy także możliwość skomponowania swojego jadłospisu z jego udziałem!

Avatar for Modern Cavegirl

Modern Cavegirl

Ekspertka do spraw zdrowego odżywiania, która lubi smacznie zjeść. Autorka artykułów na temat odchudzania i zdrowia, przepisów kulinarnych oraz zbilansowanych keto jadłospisów. Wypróbowała na sobie kilkanaście różnych diet aż trafiła na taką, która pozwoliła jej skutecznie schudnąć i pokonać chorobę Hashimoto. Teraz pomaga innym odzyskać zdrowie, szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie.

5 from 1 vote (1 rating without comment)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu