keto pianka owocowa

Keto pianka owocowa – tylko 4 g węglowodanów (Paleo, LowCarb)

Keto pianka owocowa, czyli keto deser dla leniwych… 🤭

Mimo tego, że lato w pełni, a owoców pod dostatkiem, dzisiaj przedstawię Wam keto deser, który nie za bardzo wykorzystuje je w świeżej postaci (tylko do dekoracji). Jest to naprawdę prostacki sposób na pyszną, kremową piankę z owocową nutą. Potrzeba doń w zasadzie trzech składników plus wspomniane owoce jako dopełnienie. Nie zmienia to faktu, że keto pianka owocowa wychodzi bardzo przyjemna w smaku i w chwilach słabości warto się na nią zdecydować. Jej ogromnym plusem jest fakt, że przygotowuje się ją dosłownie w kilka minut. Opcjonalnie można ją dodatkowo schłodzić w lodówce przed podaniem, ale nie jest to obowiązkowy element… 🙂

Keto pianka owocowa – składniki

🥛 Mleko kokosowe

Ja korzystałam z mleka kokosowego z kartonu o zawartości 19% tłuszczu, ale myślę, że z powodzeniem można użyć mleka kokosowego z puszki (dopasowując jednocześnie ilość mąki). W kwestii wyboru mleka kokosowego stawiamy na jakość i wybieramy opcję jak najbardziej naturalną. W składzie powinien znaleźć się tylko kokos i woda.

🍬 Keto słodzidło

Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się tutaj d-ryboza, erytrytol w pudrze lub alluloza. Jeśli możesz sobie pozwolić na odrobinę więcej węglowodanów, to sprawdzi się także ksylitol. Z powodzeniem można użyć również kropelek smakowych lub bezcukrowego syropu klonowego.

pianka owocowa
pianka owocowa

🍧 Galaretka owocowa

U mnie truskawkowa, w proszku. Oczywiście mówimy tutaj o galaretce bezcukrowej. Można skorzystać ze sklepowych gotowców lub sporządzić ją samemu na bazie żelatyny (lub agaru) i napoju Bolero (mnóstwo smaków do wyboru), który stanowić będzie od razu źródło słodkości.

🍓 Owoce niskowęglowodanowe

Do dekoracji i jako dodatek smakowy. Opcjonalne, choć w sezonie zdecydowanie mile widziane. 🙂 Nie żałujcie ich, szczególnie jeśli keto pianka owocowa wyszła mało intensywna w smaku (zależy to od użytej galaretki). Pamiętajcie jednak, że trzeba wtedy doliczyć je do wartości odżywczej deseru.


WIĘCEJ O OWOCACH NA KETO DIECIE
Całą prawdę o owocach na diecie ketogenicznej poznacie w kompleksowym przewodniku po diecie ketogenicznej

TUTAJ znajduje się treść tylko dla członków Plemienia Modern Cavegirl. Zaloguj się lub dołącz do Plemienia w roli ŁOWCY, aby uzyskać dostęp.
Będziesz mieć także możliwość stworzenia jadłospisu z udziałem tego i innych przepisów. Więcej o Plemieniu przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu