Baileys zgodny z dietą ketogeniczną

Keto Baileys (Paleo, LowCarb)

[ultimate-recipe-jump id=”1710″] [ultimate-recipe-print id=”1710″]
Baileys zgodny z dietą ketogeniczną
Keto likier Baileys

Kochaj mnie jak Irlandię

Z czym Wam się kojarzy Irlandia? Bo mi z pięknymi widokami i likierem Baileys. 🙂 Co prawda nigdy tam nie byłam, więc malownicze irlandzkie krajobrazy znam tylko ze słyszenia… Co innego Baileys- z tym produktem rodem z Irlandii miałam okazję się zaznajomić. I pokochać! Niestety bez wzajemności, bo trunek w oryginalnej wersji jest na bazie śmietanki, która mi szkodzi. Od dłuższego czasu unikam wszelkich produktów mlecznych. Bayileys’a nie piłam już od lat uznając go za produkt zakazany. Po prostu przeszłam nad tym do porządku dziennego. Niestety Baileys nie jest ani Keto ani Paleo. A szkoda… 🙂

Podróbka pada daleko od oryginału

W dawnych czasach próbowałam nawet zrobić trunek na jego podobieństwo, ale to jeszcze wtedy, gdy nie stosowałam żadnych ograniczeń żywieniowych. W butelce wylądowała więc nie tylko śmietanka, ale także kajmak przygotowany z mleka skondensowanego w puszce. Nie dość, że alkohol i nabiał, to jeszcze tona cukru! Kwintesencja zła, ale w smaku petarda! Dzisiaj jestem już zbyt świadoma tego, jaki wpływ na organizm miałaby taka wybuchowa mieszanka. Wolę sobie odpuścić… albo zrobić likier zgodny z dietą ketogeniczną. 🙂

Własny wyrób gwarancją dobrej jakości

Z okazji dnia świętego Patryka postanowiłam uwarzyć sobie własnego Baileys’a. Dalej zawiera on alkohol, jednak nie ma w nim ani krztyny nabiału czy cukru. Zamiast śmietanki użyłam mleka kokosowego. To z firmy Real Thai jest na tyle gęste, że perfekcyjnie zastępuje śmietankę w różnych przepisach. Jest ono także bardzo czyste pod względem składu (tylko kokos i woda). W tym przepisie jakość składników jest bardzo ważna, dlatego użyłam kakao firmy Valhorna. Całość dosłodziłam erytrytolem, a dla podkreślenia smaku użyłam wysokogatunkowego ekstraktu z wanilii. No i w tym wypadku użyłam prawdziwej whisky, a nie wódki czy spirytusu, jak w przypadku likieru o nazwie „krówka”.

Na cześć św. Patryka

Oczywiście traktuję ten wyrób jako coś wyjątkowego, stosowanego na specjalne okazje i w małych ilościach. Nawet w wersji keto, jest to nadal alkohol, więc ma niekorzystny wpływ na organizm. Ale kto nie lubi od czasu do czasu odrobinę zgrzeszyć? W związku z tym, że dzisiaj mamy dzień św. Patryka czuję się rozgrzeszona. 🙂

A Wy jak celebrujecie ten dzień?

Baileys zgodny z dietą ketogeniczną

Baileys (Paleo, LowCarb)

Modern Cavegirl
Wyśmienity trunek na bazie whisky, kawy i mleka kokosowego, czyli domowy keto Baileys! Na specjalne okazje takie, jak dzień świętego Patryka.
Czas przygotowania 10 minutes
Czas całkowity 10 minutes
Rodzaj dania Koktajle, Napoje
Kuchnia Europejska
Porcje 20 porcji
Dieta
lowcarb
bezglutenowa
bezmleczna
vegan
vege
Okaż wsparcie!Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na moim blogu, to zachęcam do postawienia mi wirtualnej kawy!

Składniki
  

Podoba Ci się ten przepis?Dołącz do Plemienia i stwórz z nim swój własny ketogeniczny jadłospis + uzyskaj dodatkowe korzyści!

Sposób przygotowania
 

  • Mleko kokosowe wymieszać w garnuszku z erytrytolem, kakao i instant espresso. Doprowadzić do wrzenia i gotować przez ok. 10- 15 minut na niewielkim ogniu. Odstawić z ognia i lekko ostudzić. Dodać pozostałe składniki i wymieszać. Schłodzić w lodówce. Najlepiej zużyć w ciągu dwóch tygodni.
POTRZEBUJESZ ZBILANSOWANEGO KETO JADŁOSPISU?Sprawdź kolekcję moich keto jadłospisów zoptymalizowanych pod kątem adaptacji i/lub redukcji albo skorzystaj z narzędzi do zarządzania keto dietą we własnym zakresie! --> PRZECHODZĘ DO SKLEPU!

ORIENTACYJNE MAKRO

Wartości odżywcze
(dla 1 porcji)
Baileys (Paleo, LowCarb)
Wielkość porcji
 
1 porcja
Kalorie
68.42
% RWS*
Tłuszcz
 
4.38
g
3
%
Tłuszcze nasycone
 
3.91
g
24
%
Tłuszcze jednonienasycone
 
0.01
g
Potas
 
2.93
mg
0
%
Węglowodany
 
0.65
g
2
%
Błonnik
 
0.02
g
0
%
Cukier
 
0.5
g
Białko
 
0.39
g
0
%
Wapń
 
0.16
mg
0
%
Żelazo
 
0.01
mg
0
%
Węglowodany netto
 
0.63
g
* Procentowe referencyjne wartości spożycia bazują na diecie ketogenicznej 2000 kcal o formule ok. 74% tłuszczu, 20% białka, 6% węglowodanów.

Wartości odżywcze obliczone na podstawie danych dostarczonych przez Spoonacular API. Dla produktów, których zabrakło w bazie, dane pochodzą z etykiety konkretnego produktu. Produkty określone jako opcjonalne nie są ujęte w kalkulacji, chyba, że zaznaczono inaczej (patrz adnotacje do przepisu). Alkohole cukrowe są wyłączone z kalkulacji.

Keto przepis wypróbowany?Oznacz @modern.cavegirl lub dodaj tag #gotujęzmoderncavegirl!

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne, co oznacza, że mogę otrzymać niewielką prowizję, jeśli skorzystacie z nich do realizacji swoich zakupów. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami dla Was, np. wyższa cena czy gorsze warunki zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu