keto shake

Keto Shamrock Shake (Paleo, LowCarb, Vegan)

Zielony – kolor Irlandii, nadziei i… wiosennych shake’ów

Kojarzycie taką pozycję z menu najsłynniejszej sieci fast food’ów jak Shamrock Shake? Ja się osobiście z nią nie spotkałam. Nie jestem co prawda stałą bywalczynią żadnej z popularnych sieci fast food’owej (z oczywistych przyczyn ;)), ale niektóre kultowe propozycje są mi mimo to znane… Chociażby z wszędobylskich reklam. W tym przypadku jednak moja fragmentaryczna wiedza na ten temat całkiem udaremniła szansę na znajomość omawianego napitku. Ale myślę, że jest on ogólnie mało rozpoznawalny w Europie. Po krótkim research’u okazało się, że jego występowanie charakteryzuje mocna sezonowość, gdyż jest to napój serwowany jedynie w okolicach dnia św. Patryka i to tylko w Irlandii, USA oraz Kanadzie. Wyjaśnijmy sobie zatem w tym miejscu o czym dokładnie jest mowa – jest to shake o smaku waniliowo – miętowym w kolorze zielonym. Nie od dziś wiadomo, że zielony to kolor narodowy Irlandii, a dzień św. Patryka to wręcz ich święto narodowe.

Keto Shamrock Shake na celebrację dnia św. Patryka

Uzbrojona w tę wiedzę, mając już świadomość istnienia Shamrock Shake nie mogłam oprzeć się pokusie, żeby nie wypróbować tego połączenia smaków, tym bardziej, że właśnie mamy dzień św. Patryka! 😀 Oczywiście nie w oryginale, bo tak się składa, że nie przebywam w żadnym z krajów jego występowania ani nie wybieram się doń w najbliższym czasie… Trzeba było zakasać rękawy i odtworzyć go w warunkach domowych. I tu pojawia się kolejne wyzwanie – należy go dodatkowo dostosować do wytycznych keto diety!

Keto shamrock shake
Keto shamrock shake

Keto Shamrock Shake – geneza powstania

Oryginalna receptura zakłada użycie shake’a waniliowego z sherbetem limonkowym, aromatyzowanego miętą i wzbogaconego zielonym barwnikiem spożywczym. Zwieńczeniem jest zaś bita śmietana. Naturalnie, wszystko sowicie posłodzone cukrem. Jak dobrze wiemy – taka opcja nie wchodzi w grę na diecie ketogenicznej. Tutaj należy nie tylko wyeliminować cukier, ale ogólnie przerobić całość na zdrowy, odżywczy produkt. Z pomocą przyszło awokado, które nie tylko konsystencją, ale i kolorem pasuje do wspomnianego obrazka. Do tego mleko kokosowe, ekstrakt z wanilii, odrobina słodyczy w postaci stewii lub erytrytolu oraz świeża mięta. Na wierzchu zlądowała zaś pianka jogurtowa z tego przepisu. A jak komuś brakuje jeszcze efektu orzeźwienia, to można pokusić się o dodanie lodu. 🙂 W taki sposób właśnie powstał Keto Shamrock Shake!

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PRZEPIS. Aby odblokować dostęp, zaloguj się albo dołącz do Plemienia Modern Cavegirl w roli ŁOWCY lub SZAMANA. Otrzymasz wtedy także możliwość skomponowania swojego jadłospisu z jego udziałem!

Avatar for Modern Cavegirl

Modern Cavegirl

Ekspertka do spraw zdrowego odżywiania, która lubi smacznie zjeść. Autorka artykułów na temat odchudzania i zdrowia, przepisów kulinarnych oraz zbilansowanych keto jadłospisów. Wypróbowała na sobie kilkanaście różnych diet aż trafiła na taką, która pozwoliła jej skutecznie schudnąć i pokonać chorobę Hashimoto. Teraz pomaga innym odzyskać zdrowie, szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie.

5 from 1 vote (1 rating without comment)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu