keto filet z kurczaka

Keto smażony filet z kurczaka (Paleo, LowCarb)

Ekologiczne podejście do jedzenia

Generalnie unikam takich chudych bądź wyizolowanych części drobiu jak pierś z kurczaka z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze jest to nieekologiczne, bo co z pozostałymi częściami kurczaka – mają się zmarnować? Wiadomo przecież, że pierś z kurczaka – w przeciwieństwie do innych jego części – to bardzo popularny składnik kulinarny. Zwłaszcza wśród osób, które dały się ponieść mainstreamowemu przekonaniu, że wszystko co beztłuszczowe jest zdrowe. Ja z reguły kupuję całą tuszkę ekologicznego kurczaka i zużywam ją w całości. Wtedy pozostałe jego części się nie marnują i mam poczucie, że zwierzak nie stracił życia na darmo…

Pierś z kurczaka – keto czy nie?

A po drugie – jest to część bardzo mało zasobna w tłuszcz, co na diecie ketogenicznej jest mocno niewskazane… Ale od czasu do czasu można sobie pozwolić i na taką ekstrawagancję. Należy wtedy jednak zadbać o dostawę tłuszczu z innych źródeł. Tym razem postawiłam na prostotę. I tak powstał keto smażony filet z kurczaka. Pierś przekroiłam na dwa plastry, posypałam mieszanką przypraw z płatkami drożdżowymi oraz łupinami babki płesznik (koniecznie zmielone, chociaż u mnie całe nasiona też dały radę) i usmażyłam na sporej ilości masła klarowanego. W efekcie mięso nie tylko nie było suche, a nawet zyskało na smaku. No i makro całości dzięki temu zabiegowi uległo znacznej poprawie.

keto obiad
Keto panierowany filet z kurczaka

Keto filet z kurczaka i wyzwanie pod tytułem „keto panierka”

Panierka to na diecie ketogenicznej nie lada wyzwanie. Brak możliwości użycia standardowej mąki oraz bułki tartej rodzi szereg problemów. Jednak i na to można znaleźć rozwiązanie. Dowodem jest chociażby ten przepis. Nie jest to jedyna dostępna opcja, gdyż – jak się okazało – istnieją także alternatywy wobec panierki ze świńskich skórek. Pomysł na dzisiejszą panierkę zgapiłam stąd i muszę przyznać, że przypadła mi do gustu… Ja swoje kotlety smażyłam na patelni, jednak niewykluczone, że we frytownicy niskotłuszczowej wyjdą jeszcze smaczniejsze… Wtedy warto jednak dodać jakiegoś masełka ziołowego na wierzch, żeby podbić tłuszcz w daniu.

P.S. Zdecydowanym plusem jest fakt, że keto smażony filet z kurczaka zalicza się do kategorii bardzo szybkich obiadów. Do tego jakaś sałatka lub surówka i żegnaj głodzie! 😊

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PRZEPIS. Aby odblokować dostęp, zaloguj się albo dołącz do Plemienia Modern Cavegirl w roli ŁOWCY lub SZAMANA. Otrzymasz wtedy także możliwość skomponowania swojego jadłospisu z jego udziałem!

Avatar for Modern Cavegirl

Modern Cavegirl

Ekspertka do spraw zdrowego odżywiania, która lubi smacznie zjeść. Autorka artykułów na temat odchudzania i zdrowia, przepisów kulinarnych oraz zbilansowanych keto jadłospisów. Wypróbowała na sobie kilkanaście różnych diet aż trafiła na taką, która pozwoliła jej skutecznie schudnąć i pokonać chorobę Hashimoto. Teraz pomaga innym odzyskać zdrowie, szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie.

4.50 from 2 votes (2 ratings without comment)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu