Keto sandwich

Keto Avocado & Egg McMuffin (Paleo, LowCarb)

Fast food’y już na dobre zakorzenione w naszej kulturze

Kojarzycie śniadania ze znanej amerykańskiej sieciówki, tej z żółtym logo na czerwonym tle…? 😉 Nie ma chyba na tym świecie człowieka, który nie ma przynajmniej świadomości jej istnienia i chociażby najmniejszej znajomości ich flagowych produktów.

No chyba, że mówimy o tym amazońskim plemieniu, które nigdy nie miało styczności z cywilizacją… 🙂

Pozostała część świata powinna doskonale wiedzieć o czym jest mowa. 🙂 Ja miałam okazję odwiedzić ten przybytek może kilka razy w życiu, a i tak zaskakująco dobrze kojarzę nazwy produktów tam serwowanych.

Agresywny marketing robi swoje

I o ile miałam okazję spożywać kiedyś hamburgera ich wyrobu, to jakoś nigdy nie skusiłam się na śniadania z ich menu. Chyba dotychczasowe doświadczenia skutecznie mnie do tego zniechęciły…

Nie mogę jednak powiedzieć, żeby nie wyglądały kusząco. Za każdym razem widząc więc reklamę ich śniadań, miałam ochotę skusić się na nie. Ostatnio przewinęło mi się kilka zdjęć keto wersji McMuffin’ów. Stwierdziłam więc, że też wezmę udział w tym szaleństwie… 🙂

I tak oto powstał Keto Avocado & Egg McMuffin.

Keto McMuffin
Egg & Avocado McMuffin

Keto McMuffin dobrym pomysłem na śniadanie

Myślę, że moja wersja jest nie tylko znacznie zdrowsza, ale także dużo smaczniejsza (niech żyje skromność!). 🙂 Oczywiście nie jest to kopia 1:1, bo zrezygnowałam z sera, a zamiast tego dorzuciłam papkę z awokado. Generalny zamysł jest jednak podobny.

Nic nie stoi zresztą na przeszkodzie, żeby miłośnicy McMuffinów spróbowali na podstawie tego przepisu odtworzyć oryginalną wersję tej potrawy. Żeby jednak była ona zgodna z dietą ketogeniczną, english muffin musi być zrobiony z mąk bezzbożowych.

Proponuję skorzystać z przepisu na gofry śniadaniowe. Ja oczywiście poszłam na skróty, i – zamiast w gofrownicy – usmażyłam ciasto na patelni używając obręczy do kotletów. No i akurat miałam zalegające w lodówce białko, więc użyłam jego zamiast całego jajka. Przez to english muffin wyszedł bardzo jasny. Niemniej całość stanowiła przyjemne oraz sycące śniadanie. Zdecydowanie do powtórki. 🙂

Jaki fast food idzie jako następny do przeróbki?

Jeśli i Wy lubicie fastfood’owe klasyki, to zachęcam do przerobienia ich na zdrowszą wersję w domowym zaciszu. Na pierwszy rzut może iść keto McMuffin.

Jeśli macie jakieś pomysły, jaki fastfood’owy przysmak można by było przerobić na wersję zgodną z dietą ketogeniczną, to zachęcam do dzielenia się nimi w komentarzach! 🙂

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PRZEPIS. Aby odblokować dostęp, zaloguj się albo dołącz do Plemienia Modern Cavegirl w roli ŁOWCY lub SZAMANA. Otrzymasz wtedy także możliwość skomponowania swojego jadłospisu z jego udziałem!

Avatar for Modern Cavegirl

Modern Cavegirl

Ekspertka do spraw zdrowego odżywiania, która lubi smacznie zjeść. Autorka artykułów na temat odchudzania i zdrowia, przepisów kulinarnych oraz zbilansowanych keto jadłospisów. Wypróbowała na sobie kilkanaście różnych diet aż trafiła na taką, która pozwoliła jej skutecznie schudnąć i pokonać chorobę Hashimoto. Teraz pomaga innym odzyskać zdrowie, szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie.

5 from 1 vote (1 rating without comment)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu