Dodatki Keto Low Carb Paleo Przekąska Vegan Wege

Keto krakersy (Paleo, Vegan, LowCarb)

Szybka przekąska

Na dietach typu Keto, Paleo czy protokół autoimmunologiczny często odczuwa się brak szybkich przekąsek. Ile to razy w życiu, gdy tylko złapał głód, wchodziło się do najbliższego sklepu i chwytało pierwsze z brzegu paluszki czy krakersy…? Aby tylko szybko zabić to nieszczęsne uczucie głodu. Te czasy minęły jednak bezpowrotnie. Owszem, istnieje niewielki wachlarz przekąsek dozwolonych na wspomnianych dietach. Rzadko jednak dostępne są one w okolicznym sklepiku osiedlowym. Jeśli już to najprędzej w sklepach internetowych, zwłaszcza zagranicznych.

Droga na skróty odpada

Zresztą głównym założeniem tych diet jest odżywianie się czystym, naturalnym i nieprzetworzonym pokarmem. Szybkie przekąski z oczywistych względów nie kwalifikują się do tej kategorii. Co zrobić jednak gdy naprawdę mamy już dosyć planowania, a następnie skrupulatnego przygotowania świeżych i naturalnych posiłków? Jest pewna opcja. Nadal wymaga ona planowania. Jednak jeśli zrobimy większą partię za jednym zamachem, to możliwe, że część zostanie na później. Będzie mogła stanowić więc taką szybką przekąskę w razie nagłego napadu głodu. Chodzi mianowicie o keto krakersy, zgodne również z dietą Paleo, LowCarb i wegańską.

Mindful eating

Szybkie przekąski sprawdzają się także w sytuacji różnego rodzaju spotkań towarzyskich, nadają się na wynos, a także perfekcyjnie pasują jako „coś do przegryzienia” podczas seansu filmowego. Co prawda specjaliści podkreślają, że nie powinno się jeść bezmyślnie, tylko z pełną świadomością i dokładnie przeżuwając pokarm (koncepcja mindful eating). Jedzenie na szybko i bez skupienia powoduje bowiem, że kreujemy złą relację z jedzeniem i szybko czujemy ponownie głód. Nasz mózg nie rejestruje wtedy po prostu faktu, że nastąpiła konsumpcja i szybko zgłasza zapotrzebowanie na więcej. Kto jednak nie lubi przegryźć sobie czegoś chrupiącego przed telewizorem lub w okolicznościach towarzyskich?

Talerz przekąsek

Zdrowa alternatywa

Jeśli planujecie zatem wieczór filmowy, to polecam przygotować te oto keto krakersy. Smaczne, zdrowe i dobrze się przechowują, więc można zrobić więcej za jednym zamachem i korzystać później w razie niespodziewanego ataku głodu. Wspaniale pasuje do nich guacamole. Na ostatnim spotkaniu ze znajomymi przygotowaliśmy właśnie taki talerz przekąsek, jak widać na zdjęciu powyżej. Z keto krakersami i guacamole w roli głównej. Sprawdził się rewelacyjnie!

Krakersy

Zdrowa przekąska, która świetnie sprawdza się jako "coś do przegryzienia" na spotkaniu towarzyskim, podczas wieczoru filmowego lub w przypadku, gdy złapie nagły głód. Pokona go zresztą znacznie skuteczniej niż znany z reklam telewizyjnych serek homogenizowany! 😉
Czas przygotowania 10 mins
Czas gotowania 20 mins
Czas całkowity 40 mins
Rodzaj dania Dodatek, Przekąska
Kuchnia Amerykańska, Europejska, Vegan, Wege
Porcje 4 porcje

Składniki
  

 • 1 szklanka siemienia lnianego drobno zmielonego; brązowego lub złotego
 • 2 łyżki czarnego sezamu
 • 2 łyżki białego sezamu
 • 1/2 łyżeczki drobnej soli himalajskiej lub morskiej
 • 2 łyżeczki cebuli suszonej
 • 1 łyżeczka czosnku suszonego
 • 1/2 łyżeczki chili
 • 1 łyżeczka papryki wędzonej
 • 1 łyżeczka tymianku
 • 1/2 szklanki wody

Sposób przygotowania
 

 • Piekarnik nagrzać do 180 stopni Celsjusza i włączyć funkcję termoobiegu. Wszystkie suche składniki wymieszać w misce. Dolać wodę. Wymieszać. Wyłożyć powstałe ciasto pomiędzy dwa arkusze papieru do pieczenia i rozwałkować na grubość ok. 2-4 mm. Wykrawać nożem lub radełkiem do pizzy kwadraty o wymiarach ok. 2x2 cm. Ułożyć całość na blaszce i włożyć do piekarnika. Piec ok 20- 25 minut do lekkiego przyrumienienia i wysuszenia. Ostudzić i jeść ze smakiem! 🙂
Wypróbowałaś/eś ten przepis? Oznacz @modern.cavegirl w poście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recipe Rating