keto tatar z łososia

Keto tatar z łososia (Paleo, LowCarb)

Keto tatar z łososia – wyśmienite weekendowe keto śniadanie

Dzisiaj łosoś w kolejnej, nie mniej pysznej odsłonie. Postanowiłam sobie dogodzić na śniadanie i muszę przyznać, że się udało… 🙂

Wybór padł na tatara z łososia. I był to strzał w dziesiątkę! 😀 Łosoś wędzony w zestawieniu z drobno posiekaną czerwoną cebulką, awokado i pomidorem to naprawdę doborowe towarzystwo. Całość zwieńczyłam jajkiem poszowanym.

Oczywiście można się pokusić o surowe, jak to zwyczajowo bywa w przypadku tatara, ale ja jakoś nie jestem fanką, stąd u mnie jajko w koszulce. Zresztą wydaje mi się, że jajko w tej formie jakoś lepiej dogaduje się w tym przypadku z pozostałymi składnikami.

tatar z łososia
Keto tatar z łososia

Keto tatar z łososia – bogactwo wartości odżywczych

Jeśli chodzi natomiast o samego łososia, to tutaj można spokojnie zdecydować się na wersję surową zamiast wędzonej (np. w postaci gravlaxa). Będzie równie pysznie i jakże bogato odżywczo.

Oczywiście ryba powinna być najlepszej możliwej jakości. Na pewno nie należy przy tym oszczędzać. Najlepiej zdecydować się na łososia dzikiego lub z hodowli ekologicznej. Pozostałe produkty pozostawiają zazwyczaj wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość produktu…

Inaczej sprawa ma się w przypadku łososia firmy MOWI. Tutaj producent zapewnia, że hodowla spełnia najwyższe standardy, a ryby karmione są karmą pochodzenia morskiego i mają odpowiednie warunki rozwoju. Dzięki temu także zawartość omega-3 w ich produktach jest nawet o 20% większa niż w łososiach z innych hodowli. Do mnie przemawia ideologia, którą się kierują, dlatego chętnie korzystam z ich produktów.

Keto tatar z łososia z awokado i pomidorem
Keto tatar z łososia z awokado i pomidorem

Łosoś dobry na wszystko

Myślę, że keto tatar z łososia sprawdzi się nie tylko na keto śniadanie, ale także na przekąskę o każdej innej porze dnia. A że prezentuje się też całkiem nieźle, może z powodzeniem stać się elementem jakiegoś wykwintnego posiłku.

W ogóle, to zestawienie składników jest bardzo udane i warto je stosować także w innych odsłonach. Świetną alternatywą może być łosoś pieczony podany z salsą z pomidorów i awokado. W wersji świeżej lub wędzonej można też podać go w formie sałatki używając dokładnie tych samych dodatków.

Bez względu jednak na którą opcję się zdecydujecie, jedno jest pewne – łosoś w towarzystwie awokado i pomidorów jest po prostu pyszny! 🙂

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ PRZEPIS. Aby odblokować dostęp, zaloguj się albo dołącz do Plemienia Modern Cavegirl w roli ŁOWCY lub SZAMANA. Otrzymasz wtedy także możliwość skomponowania swojego jadłospisu z jego udziałem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu