keto kotlety cordon bleu

Keto kotlety cordon bleu (Paleo, LowCarb)

Keto kotlety cordon bleu – najlepsze remedium na kulinarną nudę

Ostatnio udało mi się z powrotem wyregulować insulinę, która wcześniej, z powodu mocno stresującego okresu trochę sobie szalała. Efektem tego jest powrót do dwóch głównych posiłków w ciągu dnia. Pomiędzy wpada tylko jakaś przekąska, a zazwyczaj jest to po prostu kawa kuloodporna. Rodzi to pewną negatywną (dla mnie) konsekwencję. A mianowicie odczuwanie nudy kulinarnej… 😛 Czym więcej posiłków, tym więcej bowiem możliwości kreatywnego wykazania się. Dwa posiłki to pewne ograniczenie. W efekcie przerost kreatywności kulinarnej rozkłada się tylko na nie. Nie do przyjęcia są już zatem proste obiady, złożone z kawałka mięska i porcji warzyw. Trzeba się trochę nakombinować… 😀

W ramach kulinarnego zrywu kreatywności powstały te oto keto kotlety cordon bleu, znane także jako kotlety szwajcarskie. Z tą drobną różnicą, że u mnie są one drobiowe, podczas gdy w oryginale używa się schabu. Niemniej nadzienie zawiera ser oraz szynkę. Zostało także wzbogacone szpinakiem oraz pomidorami suszonymi.

Keto kotlety cordon bleu – składniki

🐔 Pierś z kurczaka 🐔

Sama w sobie mało ciekawa i dość monotonna w smaku, a w dodatku dość sucha. Dlatego zdecydowałam się na mnogość różnych dodatków, a na koniec wszystko opanierowałam i usmażyłam w maśle klarowanym.

🥚 Jajka 🥚

Dzisiaj potrzebne tylko jedno – do panierki. Nadmienię tylko króciutko, że najlepsze są oczywiście takie wiejskie, z wolnego wybiegu lub ekologiczne i co ważne – nie karmione zbożem. Kury powinny żywić się naturalnie, tym, co normalnie występuje sezonowo w okolicy i co byłyby w stanie same znaleźć w gospodarstwie. Zboża mogą stanowić ułamek karmy, jednak nie powinna to być przeważająca część. Przeważać powinny owady i inne robaki, zielenina, owoce i nasiona. Zimą udział ziarna może być trochę zwiększony. Jajka zniesione przez kury chowane w takich warunkach mają zdecydowanie więcej dobroczynnych, przeciwzapalnych kwasów omega-3. I takie właśnie jajka powinniśmy stosować na co dzień w swojej diecie.

kotlety cordon bleu
Keto kotlety cordon bleu

🧈 Tłuszcz 🧈

Do smażenia. Tutaj masło klarowane, ale wybór należy do Was… Dobrze sprawdzi się jakikolwiek tłuszcz nasycony – np. rafinowany olej kokosowy, smalec lub dowolna ich mieszanka.

🥙 Nadzienie 🥙

Nadzienie w wersji podstawowej to szynka i ser. Ja dorzuciłam do tego zestawu jeszcze baby szpinak oraz pomidory suszone. I zdecydowanie polecam tę drugą wersję. 🙂 Zamiast szynki może to być jakakolwiek inna wędlina w plastrach. Ja korzystałam z wędliny domowej, zrobionej przez mojego tatę. Jeśli chodzi o ser, to u mnie był to ser kozi w plastrach, na który od czasu do czasu sobie pozwalam. Na co dzień nie spożywam bowiem produktów mlecznych.

🌾 Panierka 🌾

Tutaj panuje pełna dowolność, pod warunkiem, że całość zostanie utrzymana w ryzach, jeśli chodzi o węglowodany. Moja ulubiona panierka to efekt trójetapowego i dość mozolnego procesu, polegającego na obtaczaniu kotletów kolejno w:

  1. mieszance odtłuszczonej mąki migdałowej z łuskami babki jajowatej i żółtkiem w proszku
  2. rozbełtanym jajku
  3. zmiażdżonych skórkach wieprzowych
keto kotlety cordon bleu

Drobiowe kotlety cordon bleu

Modern Cavegirl
Keto kotlety cordon bleu to pomysłowe danie obiadowe, a dokładniej panierowane kotlety z piersi drobiowej nadziewane szynką, serem, szpinakiem oraz pomidorami suszonymi. Dzięki takiemu nadzieniu zwykły drób wchodzi na wyższy poziom jeśli chodzi o wrażenia kulinarne. Polecam serdecznie na co dzień i od święta!
Czas przygotowania 10 minutes
Czas gotowania 10 minutes
Czas całkowity 20 minutes
Rodzaj dania Danie główne
Kuchnia Europejska
Porcje 4 porcje
Dieta
lowcarb
bezglutenowa
Okaż wsparcie!Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na moim blogu, to zachęcam do postawienia mi wirtualnej kawy!

Składniki
  

Kieszonki

Panierka

Dodatkowo

Podoba Ci się ten przepis?Dołącz do Plemienia i stwórz z nim swój własny ketogeniczny jadłospis + uzyskaj dodatkowe korzyści!

Sposób przygotowania
 

  • Piersi przekroić wzdłuż na dwa plastry, każdy lekko rozbić tłuczkiem. Posolić, wyłożyć szpinakiem, następnie na każdym położyć 2 plastry szynki, 0,5 plastra sera koziego i 1 pomidor suszony. Złożyć na pół i panierować najpierw w mieszance babki jajowatej, mąki migdałowej i żółtka w proszku, a następnie zamoczyć całość w rozbełtanym jajku. Na końcu obtoczyć w pokruszonych skórkach wieprzowych.
  • Masło klarowane rozgrzać na patelni. Smażyć kieszonki z obu stron na rumiano.
POTRZEBUJESZ ZBILANSOWANEGO KETO JADŁOSPISU?Sprawdź kolekcję moich keto jadłospisów zoptymalizowanych pod kątem adaptacji i/lub redukcji albo skorzystaj z narzędzi do zarządzania keto dietą we własnym zakresie! –> PRZECHODZĘ DO SKLEPU!

ORIENTACYJNE MAKRO

Wartości odżywcze
(dla 1 porcji)
Drobiowe kotlety cordon bleu
Wielkość porcji
 
1 porcja
Kalorie
533.5
% RWS*
Tłuszcz
 
31.23
g
19
%
Tłuszcze nasycone
 
13.9
g
87
%
Tłuszcze trans
 
0.02
g
Tłuszcze wielonienasycone
 
2.18
g
Tłuszcze jednonienasycone
 
9.02
g
Cholesterol
 
194.94
mg
65
%
Sód
 
1148.31
mg
50
%
Potas
 
881.58
mg
25
%
Węglowodany
 
7.53
g
25
%
Błonnik
 
4.98
g
21
%
Cukier
 
1.31
g
Białko
 
53.55
g
54
%
Witamina A
 
3242.38
IU
65
%
Witamina C
 
10.78
mg
13
%
Wapń
 
115.58
mg
12
%
Żelazo
 
3.02
mg
17
%
Węglowodany netto
 
2.55
g
* Procentowe referencyjne wartości spożycia bazują na diecie ketogenicznej 2000 kcal o formule ok. 74% tłuszczu, 20% białka, 6% węglowodanów.

Wartości odżywcze obliczone na podstawie danych dostarczonych przez Spoonacular API. Dla produktów, których zabrakło w bazie, dane pochodzą z etykiety konkretnego produktu. Produkty określone jako opcjonalne nie są ujęte w kalkulacji, chyba, że zaznaczono inaczej (patrz adnotacje do przepisu). Alkohole cukrowe są wyłączone z kalkulacji.

Keto przepis wypróbowany?Oznacz @modern.cavegirl lub dodaj tag #gotujęzmoderncavegirl!

Adnotacje do przepisu


Ten tekst zawiera linki afiliacyjne, co oznacza, że mogę otrzymać niewielką prowizję, jeśli skorzystacie z nich do realizacji swoich zakupów. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami dla Was, np. wyższa cena czy gorsze warunki zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena przepisu